Produkty na bázi cementu

Vlastnosti uhličitanu vápenatého při použití na stavbách jsou dobře známy po staletí. Starověcí Egypťané z tohoto materiálu stavěli pyramidy a i Římané jej později používali při stavbě slavných architektonických staveb. Jakožto přírodní minerál má uhličitan vápenatý řadu vlastností, které z něj činí ideální surovinu pro širokou řadu způsobů použití v betonu, asfaltu, střešních taškách, dlaždicích a cihlách. Pro každý z těchto způsobů použití má společnost Omya k dispozici na míru vyrobený výrobek s optimální rovnováhou jemnosti a distribucí velikosti částic pro konkrétní účel.

Jemnozrnné částice uhličitanu vápenatého (CCF) ve formě různých druhů výrobku Betocarb se na trhu s betonem používají jako vysoce kvalitní plniva do betonových výrobků, jako například dlažební kostky, roury a odpadní nádrže, a také v předpřipravených betonových směsích a hotových betonových odlitcích. 

Zpracovatelnost polosuchých, plastických nebo samozhutňovacích betonů a samovyrovnávacích malt je možné zlepšit použitím CCF. Distribuci velikostí částic v kombinaci s cementem a příměsmi je možné optimalizovat a dosáhnout tak lepší pevnosti v syrovém stavu, lepší schopnosti nahuštění a nižšího odlučování. U samozhutňovacích betonů jsou CCF prokazatelně nejspolehlivějším a nejpraktičtějším průmyslově vyráběným stabilizátorem.

CCF urychlují hydrataci cementové mřížky, čímž je možné dosáhnout vyšší pevnosti v raných fázích. Trvanlivost je zlepšena díky lepší propustnosti. Světlá a stabilní barva činí výrobek více estetickým, což jej činí ideálním pro architektonické způsoby použití.

Lehká plniva a polyetylenová vlákna jsou jen dvěma příklady z široké řady speciálních výrobků, které společnost Omya distribuuje pro použití v betonu.

Přejete-li si další informace, použijte prosím náš kontaktní formulář.