Tisk a psaní

Uhličitan vápenatý je v současné době nejrozšířenější anorganický pigment pro plnění a povrchové úpravy papíru.

Společnost Omya poskytuje služby ve všech oblastech aplikací tisku a psaní s využitím vlastních uhličitanů vápenatých i různých pomocných chemických látek, které distribuuje. Obecným principem společnosti Omya je jednat „tváří k zákazníkovi" s využitím know-how našich odborníků v různých průmyslových odvětvích a aplikacích.

Použití minerálních plniv u papíru pro tisk a psaní je jednou z klíčových kompetencí společnosti OMYA. Uhličitan vápenatý je v současné době nejdůležitějším anorganickým pigmentem určeným pro většinu druhů papíru. V menší míře se používají také jiné anorganické pigmenty, jako je jíl, mastek, křemen a další. Tyto pigmenty jsou zadržovány ve struktuře papíru za pomoci syntetických nebo přírodních retenčních systémů, pokud jsou použity jako plnivo, nebo jsou součástí nanášených barev.

Zvýšení plnění minerály u papírů pro tisk a psaní pomáhá šetřit cenově nákladná vlákna. To může vést k rychlejšímu odvodňování sítě v tvářecích a lisovacích sekcích papírenského stroje, což vede ke zlepšení sušení, které by mohlo snížit výrobní náklady nebo zvýšit výrobní kapacity. Je samozřejmé, že může být významně snížen vliv na životní prostředí, jako je například uhlíková stopa.

Povrchová úprava papírů pro tisk a psaní s cílem vytvořit přidané hodnoty k produktu je další z klíčových kompetencí společností Omya - společnost Omya je celosvětově uznávána jako největší odborník v oboru profesionálních aplikací povrchových úprav.

Společnost Omya využívá nejnovější techniky a metody na podporu rozvoje nákladově nejefektivnějších a nejvýkonnějších přípravků povrchových úprav, aby vyhověla výrobním a kvalitativním požadavkům zákazníků.

Na závěr je třeba zdůraznit, že společnost Omya vždy dbá na to, aby uspokojila potřeby svých zákazníků - například zavedením produktové řady „Extomine" s řešením poskytujícím ochranu, jako je například „Extomine BM" - ochrana proti MOSH a MOAH (minerální oleje).

 

Správný produkt pro vás

Kontakt:
Přejete-li si další informace, použijte prosím náš kontaktní formulář.