Kleje i szczeliwa

Wypełniacze mineralne, takie jak węglan wapnia i dolomit, stanowią podstawowe surowce dla opracowania klejów i szczeliw. Tradycyjnie głównym powodem stosowania wypełniaczy było obniżenie kosztów. Obecnie jednak, wraz z rozwojem wymagań rynkowych odnośnie do klejów i szczeliw, na znaczeniu zyskują właściwości funkcyjne. Wypełniacze mineralne można stosować w celu poprawy właściwości mechanicznych, odporności i reologii.

Asortyment stosowanych dziś wypełniaczy jest prawie tak szeroki, jak asortyment dostępnych klejów i szczeliw. Omya oferuje szeroki zakres wypełniaczy mineralnych z ogólnoświatowej sieci lokalnych zakładów produkcyjnych, począwszy od białego proszku marmurowego do szczeliw do użytku w pomieszczeniach mokrych, drobnych i grubych proszków opartych na kalcycie, do klejów do kafelek i zapraw rzadkich, po wypełniacze obrabiane powierzchniowo do systemów wrażliwych na wilgoć.

Specjalnie obrobione gatunki węglanu charakteryzują się skrajnie niską zawartością i wchłanianiem wilgoci, przez co są przeznaczone szczególnie do klejów i szczeliw reaktywnych opartych na systemach hybrydowo-polimerowych.

Gatunki bardzo drobnego wytrąconego węglanu wapnia (UFPCC) są wytwarzane w naszym zakładzie produkcyjnym Shiraishi Omya GmbH w Golling (Austria), działającym na zasadzie joint venture. Te wypełniacze funkcjonalne są przeznaczone do kontrolowania zarówno właściwości mechanicznych, jak i reologii różnych klejów i szczeliw.

Poza produktami węglanowymi Omya rozprowadza szeroki asortyment innych chemikaliów specjalnych, stosowanych w klejach i szczeliwach – takich jak inne modyfikatory reologii lub dodatki.

Oferta Produktowa

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy wypełnić formularz do kontaktu