Produkty na bazie cementu

Właściwości węglanu wapnia w materiałach konstrukcyjnych są dobrze znane od stuleci. Starożytni Egipcjanie wznosili z tego materiału piramidy; później Rzymianie używali go do budowy swoich arcydzieł architektury. Jako minerał naturalny, węglan wapnia ma wiele cech, które czynią z niego idealny surowiec o szerokim zakresie zastosowań - przy wyrobie betonu, asfaltu, pokryć dachowych, płytek i cegieł. Dla każdego z tych zastosowań dostępny jest specjalnie przygotowany produkt, charakteryzujący się taką równowagą rozdrobnienia i rozkładu rozmiaru cząstek, która jest optymalna dla danego celu.

Miał węglanu wapnia (CCF) w postaci różnych gatunków produktu Betocarb jest stosowany w branży cementowej jako wysokiej jakości wypełniacz w produktach betonowych, takich jak płyty chodnikowe, rury i zbiorniki ścieków, jak również w postaci mieszanki cementowej i prefabrykatów betonowych.

Zastosowanie CCF poprawia obrabialność betonów półsuchych, plastycznych lub samozagęszczalnych oraz wylewek samopoziomujących. Rozkład rozmiarów cząstek można optymalizować stosownie do cementu i używanych dodatków, co owocuje na przykład większą wytrzymałością na wilgoć, lepszą możliwością pompowania i zmniejszeniem wymywania. W przypadku betonów samozagęszczalnych, CCF okazały się najbardziej niezawodnym i praktycznym stabilizatorem wytwarzanym na skalę przemysłową.

CCF przyspiesza uwodnienie osnowy cementowej, co prowadzi do wyższych wartości wytrzymałości początkowej. Trwałość poprawia się dzięki lepszej przepuszczalności. Jasny i trwały kolor poprawia estetykę produktu, czyniąc go idealnym do stosowania w architekturze.

Lekkie wypełniacze i włókna polietylenowe są tylko dwoma przykładami z bogatego asortymentu produktów specjalnych rozprowadzanych przez firmę Omya na potrzeby zastosowań w branży cementu.

Oferta Produktowa

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy wypełnić formularz do kontaktu