Opakowania oparte na włóknach

Zastosowanie wypełniaczy mineralnych do produkcji papieru i tektury stanowi jedną z kluczowych kompetencji firmy Omya. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie sprostać potrzebom klientów i pomóc im w osiągnięciu sukcesu w przyszłości.

Z pomocą najnowocześniejszych technologii i metod będziemy konsekwentnie wspierać klientów w wytwarzaniu najbardziej ekonomicznego papieru i tektury, które spełniają wymagania dla produktu końcowego.

Węglan wapnia jest najważniejszym pigmentem nieorganicznym w większości obecnych gatunków papieru i tektury. W mniejszym stopniu stosuje się inne pigmenty nieorganiczne, takie jak kaolin, talk, krzemionkę i inne. Pigmenty są utrzymywane w strukturze papieru dzięki syntetycznym lub naturalnym systemom retencji.

Zwiększenie zawartości składnika mineralnego w papierze lub tekturze sprzyja oszczędzaniu celulozy. Może to doprowadzić do szybszego odwadniania wstęgi w sekcji formującej i prasującej maszyny papierniczej, co spowoduje lepsze odwadnianie, które może zmniejszyć koszty produkcji lub zwiększyć jej wydajność.

​Węglan wapnia połączony z dodatkami funkcjonalnymi i/lub polimerami zapewniającymi nowy poziom wykonania produktów opakowaniowych. Indywidualne rozwiązania firmy Omya spełniające potrzeby naszych klientów z całego świata.

Powlekanie papieru i tektury w celu wykreowania wartości dodanej produktu to jeszcze jedna z kluczowych kompetencji Omya. Omya cieszy się na całym świecie uznaniem jako ekspert dysponujący największą wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie powlekania papieru i tektury. Omya wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i metody do wspierania rozwoju najbardziej ekonomicznych i wysoce wydajnych substancji powłokowych, aby zaspokoić wymagania klienta w zakresie produkcji i jakości.

​Oferta Produktowa

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy wypełnić formularz do kontaktu