Woda i energia

Węglan wapnia jako produkt naturalny stanowi idealne rozwiązanie dla zastosowań związanych z ochroną środowiska. Węglan wapnia ma naturalne działanie buforujące i działa jak filtr zanieczyszczeń – nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i nie zawiera szkodliwych chemikaliów.

Jako naturalny bufor węglan wapnia jest stosowany przy uzdatnianiu wody; do regulowania pH wód naturalnych i wody pitnej, a tym samym chroni środowisko naturalne i ludzkie zdrowie. Węglan wapnia jest stosowany przy oczyszczaniu ścieków, a także jako środek odsiarczający przy oczyszczaniu spalin w elektrowniach węglowych, gdzie pomaga w przetwarzaniu dużych ilości dwutlenku siarki w nadający się do recyklingu gips. Węglan wapnia może też kompensować negatywne skutki kwaśnych deszczów i eutrofizacji. Kontrolowane wapnowanie stabilizuje pH zakwaszonych gleb i wód, dzięki czemu mogą się rozwijać nowe organizmy.

Niezależnie od tego, czy chodzi o wodę pitną, oczyszczanie ścieków i osadów, odsiarczanie spalin lub wapnowanie lasów i jezior, użycie węglanu wapnia w ochronie środowiska rośnie z roku na rok.

Oferta Produktowa


 

W celu uzyskania dalszych informacji prosimy wypełnić formularz do kontaktu