Çimento/Tutkal Tabanlı Ürünler

İnşaatta kalsiyum karbonatın özellikleri yüzyıllardan beri bilinmektedir.  Antik Mısırlılar piramitlerini bu malzemeden yapmış ve daha sonra Romalılar ünlü mimari yapılarını inşa etmek için bu malzemeyi kullanmıştır.  Kalsiyum karbonat doğal mineral olarak kendisini beton, asfalt, çatı, karo ve tuğlalarda kullanım için ideal hammadde haline getiren birçok özelliğe sahiptir.  Bu uygulamaların her biri için; belirlenen amaç doğrultusunda optimum incelik ve parçacık boyutu dağılımı dengesine sahip isteğe özel olarak tasarlanmış bir ürün vardır. 

Kaldırım taşı, boru, pislik tankı gibi beton ürünlerde ve aynı zamanda hazır beton ve ön-dökümlü betonda farklı Betocarb formundaki kalsiyum karbonat tozları (CCF) yüksek kalitede dolgu maddesi olarak kullanılır.

Yarı-kuru, plastik veya kendiliğinden sıkışan beton ve kendiliğinden düzgünleşen harçların çalışılabilirliği CCF kullanılarak iyileştirilebilir.  Çimento ve katkı maddeleri ile kombinasyon olarak kullanıldığında parçacık boyutu dağılımı optimize edilebilir ve bu sayede yaş dayanım yükseltilir, daha iyi fışkırma yeteneği ve daha az terleme elde edilir. Kendiliğinden sıkışan betonlar için CCF'nin endüstriyel olarak üretilen en güvenilir ve en pratik stabilizatör olduğu kanıtlanmıştır. 

CCF çimento matrisinin hidratasyonunu hızlandırır ve daha yüksek erken sertleşme rakamları elde edilir.  Daha iyi geçirgenlik sayesinde dayanıklılık geliştirilir. Işık ve dayanıklı renk ürünü daha estetik ve mimari uygulamalar için ideal hale getirir.

Hafif dolgu maddeleri ve polietilen elyaf; beton uygulamalar için Omya'nın sunduğu geniş ürün yelpazesine ait iki tane örnektir. 

Ürün Bilgileri


 

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın