Fiber Tabanlı Ambalajlar

Kağıt ve mukavva içerisine mineral dolguların uygulanması Omya'nın asli        yetkinliklerinden birisidir.  Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve uzmanlığımız sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor ve gelecekte onların büyümesine yardımcı oluyoruz.

En son teknoloji ve yöntemlerin yardımıyla imal edilen nihai ürününüzün gereksinimlerini karşılayacak mmaliyet açısından en avantajlı kağıt veya mukavva ürünün geliştirilmesinde size destek olmak için uğraşıyoruz. 

Bugünün kağıt ve mukavva sınıflarının çoğu için kalsiyum karbonat en önemli inorganik pigmenttir.  Daha az miktarda olsa da, kaolin, talk, silika ve diğer inorganik pigmentler de kullanılmaktadır.  Bu pigmentler sentetik veya doğal tutucu sistemler sayesinde kağıt yapısının içinde tutulmaktadır.

Kağıt veya mukavva ürünlerde mineral yüklemesini arttırmak elyaf tasarrufu sağlamaktadır.  Bu sayede kağıt makinesinin şekillendirme ve pres bölümlerinde ağın suyunu giderme işlemi daha hızlı gerçekleştirilebilir ve dolayısıyla kurutma iyileştirilebilir; sonuç olarak üretim maliyetleri azaltılabilir veya üretim kapasitesi arttırılabilir.

İşlevsel katkı maddeleri ve/veya polimerlerle bir araya getirilen kalsiyum karbonat, ambalajlama uygulamalarına yeni bir performans seviyesi getirir. Omya'nın kişiye özel çözümleri dünyanın dört bir köşesindeki müşterilerimizin özel gereksinimlerini karşılamaktadır.

Omya'nın bir diğer temel uzmanlık alanı, ürüne katma değer sağlayan kağıt ve mukavva tabaka kaplamasıdır. Omya, tüm dünyada kağıt ve mukavva endüstrisinde profesyonel kaplama uygulamalarında derin bilgisi ve uzmanlığı ile tanınan bir firmadır. Omya, müşterinin üretim ve kalite gereksinimlerini karşılayan en uygun maliyetli, en yüksek performansı sunan kaplama formüllerinin geliştirilmesini desteklemek için en ileri teknikleri ve yöntemleri kullanmaktadır.

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın