Yiyecek

Omya'nın gıda sınıfı kalsiyum karbonat ürünleri (Calcipur ve Omya-Cal) yüksek derecede saf ve doğal olarak işlenmiş ürünler olup, özellikle gıda endüstrisi için tasarlanmışlardır. E170 gibi uluslararası standartlara uygundurlar (E170 Gıda Kodeksi saflık standardı). HACCP gibi gıda güvenliği yönetim sisteminin yanısıra, ISO 22000, ISO 9001 ve ISO 14000 gibi entegre kalite yönetim sistemleri, ürünlerimizin uluslararası regülasyonları karşılamalarını sağlar.

Omya'nın gıda ve çeşitli besin takviyesi ürünler için özel olarak tasarlanmış onaylı kalsiyum karbonat ürünleri, kalsiyumca güçlendirilmiş gıdalarda etkin bir kalsiyum kaynağı olmalarının yanısıra, aynı zamanda, yüksek kalsiyum içeriği ve yüksek biyoelverişliliği ile, aşağıda sıralanan pek çok teknolojik işlevi de üstlenirler:

◾  Beyaz pigment
◾  Taşıyıcı
◾  Ekstrüzyon yardımcısı
◾  Topaklanma önleyici
◾  pH tamponu
◾  Jelleştirici
◾  Hacim arttırıcı

Omya'nın distribütörlüğünü yaptığı ürün yelpazesi, gıda ve nutrasötik portföyünü tamamlamaktadır. Tatlandırıcı, koruyucu maddeler, doğal renklendiriciler ve çok sayıda diğer ürünlerle birlikte fonksiyonel çözümler sunulmaktadır. 

Ürün Bilgileri

 

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın