Boya, Kaplama & Mürekkepler

Omya farklı parçacık boyutu ve optik değerlere sahip geniş yelpazede standart ve özel kalsiyum karbonat tipleri sunmaktadır.  Dolgu seçimi boyanın özelliklerini büyük oranda etkiler. Nihai ürünün özelliklerini iyileştirmek amacıyla parlaklık, opaklık ve ıslak ovma direnci geliştirilebilir.

Kalsiyum karbonat boya ve kaplamalarda asli katkı maddesi olarak kendini kanıtlamıştır, ancak boya performansını iyileştirme etkisine sahip olduğu için fonksiyonel dolgu maddesi olarak düşünülmelidir.  Çok ince öğütülmüş kalsiyum karbonat tipleri ve modifiye edilmiş kalsiyum karbonatlar dekoratif kaplamalarda belirli özellikler sunmaktadır, bu özellikler titanyum dioksit kullanımının optimize edilmesini sağlar.

Endüstriyel kaplamalar eas olarak potansiyel olumsuz çevre koşullarına karşı koruma amacıyla kullanılır. Kritik pigment hacmi konsantrasyonunun altında ve emülsiyon boyasına kıyasla daha düşük dolgu maddesi içeriği ile formüle edilir.  Ancak, uygun dolgu maddesinin seçimi parlaklık, viskozite ve dayanıklılık üzerindeki potansiyel etkisi nedeniyle hala büyük öneme sahiptir.

Astarlardaki geniş uygulama alanının yanı sıra kalsiyum karbonat, yüksek parlaklık ve iyi parlaklık korumasının önemli olduğu son kat için uygun bir bileşen haline gelmiştir.  Kalsiyum karbonat toz boyama gibi diğer uygulamalarda ise parlaklık düzeyini ayarlamak için kullanılır.

Geniş yelpazedeki uygulamalar dolgu maddelerinin çok farklı özelliklere sahip olmasını gerektirmektedir. Kalsiyum karbonatın doğal özellikleri Omya'nın uygulamadaki uzmanlığı ile birleştiğinde her uygulama için doğru ürünün elde edilmesini sağlamaktadır.

Müşterilerinin zorlayıcı taleplerini karşılayabilmek için Omya, teknik danışmanlık hizmeti ve katkı maddesi, binder ve pigment gibi ürünlerde hem mineral hem de kimyasal hammadde seçenekleri sunmaktadır.

Ürün Bilgileri


 

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın