İlaçlar ve Nutrasötikler

​Kalsiyum alımı kişinin hayatı boyunca önemlidir, ancak özellikle hamilelik, çocukluk ve yaşlılık döneminde kritik öneme sahiptir. Hayatının bu özel dönemlerini yaşayan insanlar kalsiyum desteğine fevkalade ihtiyaç duyarlar.

Kalsiyum karbonat %40'a yakın kalsiyum içerir ve bu haliyle mükemmel bir kalsiyum kaynağı olmasının yanısıra daha küçük hapların üretilmesini sağlar.

Omya tane dağılımı yönetimi teknolojisini kullanarak hap boyutunu daha da iyileştirebiliriz. Tane büyüklüğü dağılımı açısından avantajlı özellikleriyle toz ürünlerimiz bazı ilaç taşıyıcı sistemlerinde yardımcı madde olarak da kullanılabilir. 

 Temel  uygulamalar:

◾  Tabletler
◾  Sakız (ör. nikotin sakızı) veya nazal inhalasyonu
◾  Mide asit gidericiler

Biri Arizona-Amerika'da, diğeri güneybatı Fransa'da yer alan iki tesisimizle bu özel pazarlara yönelik hizmet vermekteyiz.  Bu tesislerde cGMP doğrultusunda üretim yapılmaktadır ve kalsiyum karbonat ürünleri ana ilaç kılavuzlarındaki geçerli monograflar ile uyumludur: AB, JP ve ABD.

Omya olarak, kalite geleneğimizi ve ruhsatlandırma işleri ile ilgili titizliğimizi koruyarak, Avrupa İlaç Kodeksi uyarınca aktif ilaç maddesi (API) olarak doğal kalsiyum karbonat üretmeye, Avrupa İlaç Kalite Müdürlüğü (EDQM) tarafından verilen uygunluk belgesiyle (CEP/CoS) yetkili kılınan ilk doğal kalsiyum karbonat üreticisi olmayı başardık.

Omyapharm FCC

Yeni jenerasyon çok fonksiyonlu mineral yardımcı madde

◾  Tıbbi ilaçlar için geliştirilmiş fonksiyonel inovatif mineral yardımcı madde
◾  Yüksek verimli taşıyıcı
◾  Kontrollü salım özellikleri

Temel uygulamalar:

◾  İlaç yükleme
◾  Gastrik retansiyon
◾  Ağızda dağılabilen tabletler

Ürün Bilgileri

 

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın