Yazma ve Yazdırma

Kalsiyum karbonat, günümüzde kağıt tabakalarının doldurulması ve kaplanmasında en yaygın kullanılan inorganik pigmenttir.

Omya, kendi kalsiyum karbonatları ve dağıtımını gerçekleştirdiği çeşitli yardımcı kimyasalları ile Yazma ve Yazdırma sektörünün tüm uygulama alanlarına hizmet sunmaktadır. Omya'nın genel ilkesi, uzmanlarımızın birbirinden farklı sektörler ve uygulamalardaki teknik uzmanlığından (know-how) yararlanarak "hizmetin müşteriye tek kişi tarafından sunulmasını" sağlamaktır.

Yazma ve Yazdırma kademelerinde mineral dolgu maddelerinin kullanımı, Omya'nın temel uzmanlık alanlarından biridir. Günümüzde kullanılan kağıt tabakalarının çoğu için en önemli inorganik pigment, kalsiyum karbonattır. Bu ölçüde olmasa da kil, talk, silika ve benzerleri gibi diğer inorganik pigmetler de kullanılmaktadır. Bu pigmentler, bir dolgu maddesi olarak kullanıldıklarında veya kaplama renklerinin ayrılmaz birer parçası olduklarında sentetik veya doğal alıkoyma sistemlerinin yardımıyla kağıt yapısı içinde muhafaza edilirler.

Yazma ve Yazdırma kademelerinde mineral yükünü artırmak, maliyetli fiber kullanımında tasarrufa yardımcı olur. Bu, kağıt makinesinin şekillendirme ve sıkıştırma bölümlerinde safihadaki nemin daha hızlı atılmasına neden olarak, daha iyi kurutmaya ve sonuçta daha düşük üretim maliyetlerine ya da daha yüksek üretim kapasitesine yol açar. Karbon ayak izi örneğindeki gibi çevresel etkilerin de önemli ölçüde azaltılabileceği aşikardır.

Yazma ve Yazdırma kademelerinin ürüne katma değer eklemek amacıyla kaplanması, Omya'nın bir diğer temel uzmanlık alanıdır – Omya tüm dünyada sektörün en tanınmış profesyonel kaplama uygulaması uzmanıdır.

Omya, müşterinin üretim ve kalite gereksinimlerini karşılayan en uygun maliyetli, en yüksek performansı sunan kaplama formüllerinin geliştirilmesini desteklemek için en ileri teknikleri ve yöntemleri kullanmaktadır.

Omya her zaman müşterilerin ihtiyaçlarına hizmet etmeyi amaçlamıştır – örneğin "Extomine" ürün ailesini, MOSH ve MOAH'a bariyer olarak kullanılan "Extomine BM" örneğindeki gibi bariyer çözümleri ile oluşturmak.


 

Sizin için doğru ürün

İletişim

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın