Su ve Enerji

​Doğal bir ürün olarak kalsiyum karbonat çevre koruma uygulamaları için mükemmel bir çözümdür.  Kalsiyum karbonat doğal bir tampon etkisine sahiptir ve kirliliğe karşı filtre görevi görür –sağlık açısından risk taşımaz ve zararlı kimyasal içermez.

Doğal bir tampon olarak kalsiyum karbonat doğal su ve içme suyunun pH'ını düzenlemek amacıyla su arıtmada kullanılır ve dolayısıyla çevre ve insan sağlığının korunmasını sağlar. Ayrıca kanalizasyon ve atık su arıtmada da kullanılır. Kalsiyum karbonat enerji santrallerinin baca gazlarındaki kükürt ve florürün arındırılmasında etkin rol oynar, ve kükürt dioksiti, geri dönüşümü olan alçıya dönüştürür. Kalsiyum karbonat asit yağmurlarının zararlı etkilerinin azalmasına da yardımcı olur. Doğrudan ve kontrollü kalsiyum karbonat uygulaması, asitli toprağın ve suyun pH seviyesini düzenleyerek yeni organizmaların gelişmelerine olanak sağlar.

Gerek içme suyu, atık su arıtmada ve baca gazı desülfürizasyonunda, gerekse de ormanlara ve göllere doğrudan uygulamalarında (asit yağmurunun doğal sulardaki etkilerini yok etmek için), genel anlamda çevre korumada  kalsiyum karbonat kullanımı her geçen yıl artmaktadır.

Ürün Bilgileri

 

İletişim:

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın