Papier drukowy i do pisania

​Węglan wapnia jest obecnie najpopularniejszym pigmentem nieorganicznym używanym do wypełniania i powlekania papieru.

Omya świadczy wszystkie usługi dla branży drukarskiej, wykorzystując węglan wapnia, jak również inne dodatkowe substancje chemiczne, których dystrybucją się zajmuje. Ogólną zasadą Omya jest spójne podejście do klienta, przy wykorzystaniu wiedzy naszych ekspertów z zakresu różnych branż.

Wykorzystanie wypełniaczy mineralnych w papierze drukowym i do pisania to jedna z kluczowych kompetencji firmy Omya. Węglan wapnia jest najważniejszym pigmentem nieorganicznym stosowanym w większości obecnie produkowanych gatunków papieru. W mniejszym stopniu stosuje się inne pigmenty nieorganiczne, takie jak glina, talk, krzemionka i inne. Pigmenty te, w przypadku zastosowania jako wypełniacz lub jako składnik powlekających kolorów, są utrzymywane w strukturze papieru dzięki syntetycznym lub naturalnym systemom retencji.

Zwiększenie zawartości składnika mineralnego w papierze drukowym i do pisania przekłada się na oszczędność celulozy. Może to prowadzić do szybszego odwadniania wstęgi w sekcji formującej i prasującej maszyny papierniczej, co powoduje lepsze wysychanie i może zmniejszyć koszty produkcji lub zwiększyć jej wydajność. Oczywiste jest, że rozwiązanie to pozwala ograniczyć szkodliwy wpływ na środowisko, na przykład dzięki redukcji śladu węglowego.

Powlekanie papieru do druku i do pisania w celu wytworzenia wartości dodanej produktu jest kolejną z kluczowych kompetencji firmy Omya. Omya cieszy się na całym świecie uznaniem jako ekspert dysponujący największą wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie powlekania papieru.

Omya wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i metody do wspierania rozwoju najbardziej ekonomicznych i wysoce wydajnych substancji powłokowych, aby zaspokoić wymagania klienta w zakresie produkcji i jakości.

Należy również podkreślić, iż firma Omya zawsze stara się wychodzić naprzód oczekiwaniom naszych klientów. Przykładowo wprowadziliśmy rodzinę produktów „Extomine" z właściwościami barierowymi, w tym „Extomine BM", która tworzy barierę przeciwko olejom typu MOSH i MOAH.

 

Produkt odpowiedni dla Ciebie

Kontakt:
W celu uzyskania dalszych informacji prosimy wypełnić formularz do kontaktu