Firma

Omya Türkiye Çanakkale, İzmir, İzmit ve Kırşehir’de kurulu dört ayrı üretim tesisi ile faaliyet göstermektedir. Kendi maden ocaklarından veya onayladığı dış ocaklardan tedarik ettiği kalsiyum karbonat, barit, talk, kaolen ve dolomit gibi düşük sertlikteki endüstriyel mineralleri çok çeşitli boyut ve özelliklerde öğütmektedir. 

Öğütülmüş doğal mineraller, gerek yurtiçi gerek yurtdışında başlıca kağıt, boya, plastik ve gıda olmak üzere çeşitli sektörlerin işlevsel dolgu maddesi gereksinimini karşılamaktadır. 

Mikronize mineraller, ilgili sanayi dallarında üretilen ürünlere kimyasal dayanıklılık, renk, sertlik, akışkanlık, örtücülük, mekanik özelliler, vb. gibi birçok özellik kazandırdığı için bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Omya Madencilik San. ve Tic. A.Ş. mikronize mineral üretiminin yanında , distribütörlük faaliyetleri ile müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yüksek kaliteli kimyasal ürünleri , uygun fiyat ve Omya güvencesi ile pazarlamaktadır.

Şirket politikamız, diğer bazı önemli değerlerin yanısıra, özverili bir takım çalışması ile değişime öncü olmak, sürekli iyileştirme çalışmalarını sistematik bir şekilde yürütmek ve memnuniyeti yükseltmektir. Bu anlayışla çalışmalarımız, Entegre Yönetim Sistemi , Kalite başlığı altında incelenebilir.