Araştırma Ağı

​Omya içindeki öncü teknik destekten 20. Yüzyılın ortasından başlayarak sonuna kadar gerçekleştirilen temel araştırma ve geliştirme faaliyetleri 1990'ların sonuna doğru Omya'yı kendi alanında dünya çapında bir araştırma merkezi haline getirmiştir -21. Yüzyılın ilk yıllarında ve sonrasında.  Bu sonuç akademik iletişim, temel dahili çalışmalar ve meslektaş incelemesinden geçmiş çığır açan araştırmaların, bilimsel dergilerin yayınlanması ve Omya'nın teknik işgücünde ve dünya genelindeki kurumsal mükemmeliyet merkezlerinde belirlenen üstün başarılıları geliştirme ve eğitme kararı sonucunda elde edilmiştir. 

Lider üniversitelerin doktora çalışma programlarına olan bağlantı; Omya'nın klasik pazarları desteklemesine zemin teşkil eden bilginin genişliği ve derinliğini güçlendirmeye hizmet etmiştir ve sağlam teknik temellerin baz alındığı yükselen piyasa olanaklarının belirlenmesinde önemli rol oynamaktadır. 

Teknik servis ve inovasyon grupları ile birlikte Omya Ar-Ge; numune analizinden, malzeme özelliklerinin belirlenmesine, mikroskobik görüntülemeden fonksiyonellik açısından klasik işlemlerle hiç ilgisi olmayan yeni işlem kavramları ve uygulamalara (örneğin lezzet maddeleri, tarım bilimi (bitki bakımı) ve tıbbi ürünler) ve nanomateryal bilimine kadar çözüm sağlayıcı olarak referans noktası oluşturmaktadır.  

İşbirliği ortağı, enstitü ve üniversitelerin listesi çok çeşitli yayınlarda gösterilmektedir.

◾  Åbo Akademi, Finlandiya (Turku)
◾  SP, İsveç Teknik Araştırma Enstitüsü
◾  KTH Üniversitesi, Stockholm İsveç
◾  Innventia, Stockholm İsveç
◾  Plymouth Üniversitesi, İngiltere
◾  Strasbourg Üniversitesi, Fransa
◾  Technische Universität München (TUM)
◾  Basel Üniversitesi, İsviçre
◾  Kuzeybatı Üniversitesi İsviçre (Uygulamalı Bilimler)
◾  Université du Québec, Trois Rivières, Kanada
◾  Maine Üniversitesi, Orono, ABD
◾  Universidad de la Republica, Institute Polo Tecnológico de Pando, Uruguay
◾  St. Petersburg Üniversitesi, Rusya