Üretim

​İster öğütülmüş kalsiyum karbonat (GCC) olsun, ister sentetik olarak çöktürülmüş kalsiyum karbonat (PCC) olsun, Omya pigmentleri her zaman doğadan çıkarılır.  Omya bu nedenle en saf ve en parlak maden yataklarını güvenceye almış ve çevreye saygı göstererek –hem şimdi hem de gelecekte- en yüksek sürdürülebilirlik standartlarına göre bunlardan faydalanmaktadır. Hammadde müşterinin ihtiyaçlarına mükemmel şekilde uyum sağlamadığında en ileri teknikler kullanılarak ilaveten zenginleştirilir.

Hammadde daha sonra son kullanıcı açısından en istikrarlı kaliteyi sağlayacak şekilde son teknolojiye sahip tesislerde tamamen otomatik birkaç  proses aşamasından geçer.  Bu otomatik prosesler yıllar boyunca kurum içinde geliştirilmiş ve sürekli olarak iyileştirilmiştir ve bu eşsiz deneyim tane boyutu dağılımının ve parlaklığın uygulamaya mükemmel şekilde adapte edilmesini sağlar.

Omya bütün tesislerinin uluslararası kalite, sağlık & güvenlik ve çevre standartlarına (ISO, OHSAS) göre belgelendirilmesi ve aynı zamanda dağıtımı yapılan ürünlerimizin belgelendirmeye dahil edilmesi için çalışmaktadır.

Dünya genelinde güvenli ve kazasız üretim gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.  Omya ,kanuni mevzuata uygunluğu genel sürdürülebilirlik stratejisinde asgari gereklilik olarak kabul etmektedir.