Son Teknolojiye Sahip Tesisler

​Omya'nın proses uzmanlık merkezleri ilgili mühendislik standartları, kılavuz ve yönetmeliklerle bağlantılı olarak son teknolojiye sahip üretim süreçlerini geliştirir, tanımlar, korunmasını ve anlaşılmasını sağlar ve şirketin mühendislik merkezleri, Ar&Ge ve operasyon birimlerini destekler.

Omya'nın mühendislik merkezleri mümkün olan en kısa süre içinde, proses gerekleri, hedeflenen tasarım ömrü, Omya'nın politikaları, standartlar, kılavuzlar ve yönetmelikler doğrultusunda yeni, son teknolojiye sahip proses üretim işletmelerini, fabrika yatırımlarını ve iyileştirmeleri tasarlar ve yapılandırır –bütün bunları gerçekleştirirken geçerli tüm güvenlik standartlarını  fazlasıyla karşılar.

Omya'nın makine tasarım ekibi şirkete ait makineleri geliştirir, tasarlar ve bakımını yapar ve mühendislik merkezleri ve işletim birimlerine bu konuda tesknik destek sağlar.

Omya'nın pilot tesis ekibi hem ürün hem de işlem geliştirme ve optimizasyonu için teknik bilgi, kaynak ve test ekipmanı temin eder; yeni ürünler ve tüketim malzemeleri, proses ve makineler için laboratuvar düzeyinden endüstriyel ölçeğe geçilmesini sağlar.