News

Oftringen (Szwajcaria) / Warszawa (Polska), 13 marzec 2017 roku. Omya, wiodący globalny producent minerałów przemysłowych pochodzących z węglanu wapnia, w sierpniu 2017 roku zamierza otworzyć nowy zakład produkcyjny w Kornicy. Otwarcie nowego zakładu związane jest ze strategią rozwoju Omya w segmencie rolniczym. Otwierając zakład produkcyjny w Kornicy Omya będzie mogła w jeszcze lepszym stopniu odpowiadać na stale rosnące oczekiwania klientów w zakresie wysokiej jakości produktów wytwarzanych z poszanowaniem zasad dotyczących zrównoważonego rozwoju.

 

Omya - informacja

Omya jest wiodącym światowym producentem minerałów przemysłowych, głównie wypełniaczy oraz pigmentów na bazie węglanu wapnia oraz dolomitu, a także globalnym dystrybutorem specjalistycznych środków chemicznych. Spółka dostarcza produkty o wielu zastosowaniach, które przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności jej klientów oraz polepszenia wydajności produkcji w wielu segmentach gospodarki, takich jak: Budownictwo, Papier do druku i do pisania, Polimery techniczne, Opakowania, Żywność, Higiena osobista i Chemia gospodarcza, Farmacja, Rolnictwo, Leśnictwo, Woda oraz Energia. Firma Omya powstała w 1884 roku w Szwajcarii i działa obecnie na skalę globalną, posiada ponad 175 zakładów produkcyjnych w przeszło 50 krajach na świecie oraz zatrudnia 8.000 pracowników.

Przywiązanie spółki do zasad zrównoważonego rozwoju jest widoczne w każdym obszarze jej funkcjonowania. Dzięki temu Omya z powodzeniem dostarcza wysokiej jakości produkty oraz rozwiązania biznesowe na bazie minerałów pozyskanych ze środowiska naturalnego w sposób odpowiedzialny, aby móc zaspokoić oczekiwania obecnych i przyszłych pokoleń.