Hayvan Beslenmesi ve Sağlığı

Kalsiyum tüm hayvan türleri için gerekli bir elementtir.  Yemde geleneksel kullanımının yanında, bazı türler için yemlere ilave olarak CaCO3 eklenmesi gerekebilmektedir. 

Farklı uygulamalarda kullanılan ürünler kurulu kalite yönetim sistemi uyarınca yüksek saflığa ve geniş bir yelpazede değişen tane büyüklüğü dağılımlarına sahip olarak üretilir.

Kalsiyum karbonat yumurta kabuğunun oluşumu ve aynı zamanda genç hayvanlarda kemik gelişimi için gereklidir.  Özel besin gereksinimine sahip genç hayvanlar için hazırlanmış ürünler ile birlikte ayrıca, beşeri ilaçta kullanılan ürünlerimizin üretim koşullarına yakın standartlarda üretilen ürünlerimizi veterinerlik uygulamaları için tedarik ediyoruz.

Kalsiyum hayvanların beslenmesinde önemli rol oynamaktadır:

◾  Kemik ve dişlerin düzgün şekilde gelişmesi
◾  Kalp atışı ve kan pıhtılaşmasının düzenlenmesi
◾  Kasların kasılması ve sinir impulsu iletileri
◾  Enzim aktivasyonu ve hormon salınımı
◾ Yumurta kabuğu oluşumu ve kalitesi
◾  Üreme fonksiyonu (rahmin büzülmesi)
◾  Süt üretimi

Hayvanların iyi beslenmesi insanların iyi beslenmesi için bir temel oluşturur –aynı şey besin güvenliği için de geçerlidir.  Yemlerin güvenliği gıda  güvenliğine doğrudan etki eder, bu nedenle İngiltere'de Femas, Türkiye'de Q+S ve Benelüks ülkelerinde Ovocom gibi gelişmiş teknoloji ürünü sistemleri kullanıyoruz.

Omya'da madenden ve imalattan nakliye ve depolamaya kadar tüm süreci dikkate alarak güvenlik zincirinin tamamını kontrol altında tutuyoruz.

 

Sizin için doğru ürün​

 

Ürün Bilgileri

 

Daha fazla bilgi için lütfen irtibat formumuzu kullanın